Zaćmienie Słońca

Zaćmienie Słońca – Destrukcja czy Restrukturyzacja?

Dzisiaj będziemy mówić o zaćmieniu, o tym, w jaki sposób zaćmienie wpływa na człowieka. Emmo, skąd wzięła się wiara we wpływy zaćmienia na człowieka, na przyrodę? Czy to jest wiara, czy raczej realizm?

Na ogół zaćmienie nie przynosi niczego dobrego, ponieważ każde zaćmienie niesie w sobie destrukcyjną energię. Niektórzy nawet uważają, że energia zaćmienia jest niebezpieczna, bo przecież symbolicznie Słońce przestaje świecić, zostaje oddzielone od nas – nastaje ciemność. Zatem człowiek zaczyna działać na oślep, jak w ciemności. Przestaje widzieć, co jest przed nim i wokół niego.
Starożytni ludzie bali się zaćmienia. Skoro zaćmienie niesie energię destrukcji to znaczy, że przynosi zmiany. Dzisiaj z pozycji wszelakich technik możemy sobie wytłumaczyć działanie zaćmienia i wyprzedzić problemy z nim związane, czyli zastosować profilaktykę.

A czym jest zaćmienie w języku ezoteryki?

Zaćmienie, mówiąc ezoterycznym językiem, to jest poruszanie się w rurze energetycznej. W tej rurze energetycznej otwierają się drzwi w jakimś miejscu – z prawej, z lewej strony, z jakiejkolwiek. W zależności od osobistej karmy, człowiek zostaje wciągnięty wbrew własnej woli, albo świadomie przechodzi przez próg tych drzwi. Jeśli miałabym określić zaćmienie jako astrolog, to powiedziałabym, że Słońce na jakiś czas zostaje odcięte, a tym samym zostaje odcięte wszystko, co związane jest z symboliką Słońca, czyli akty woli, perspektywy, działanie; >> niczego na razie nie rób, bo obraz niedługo zmieni się i dopiero wtedy będziesz mógł działać!
Zaćmienie, do którego dojdzie 2 lipca ma znaczenie transformujące. Zaćmienie dotyka osobistych planet – różnego rodzaju niebezpieczeństwa mogą dotknąć strefy miłości, relacji rodzinnych, relacji z otoczeniem. Ludzie, którzy pracują w korporacjach mogą poczuć się źle, nie na swoim miejscu. Przede wszystkim ludzie będą odkrywać się emocjonalnie, czyli będą wyrzucać z siebie stare urazy. Najlepiej byłoby, gdybyśmy wyciszyli się i nie wyskakiwali z propozycjami, z pretensjami, z chęcią zmiany wszystkiego. To zaćmienie mówi – „stop! zaczekaj! przemyśl wszystko!” Należy przeanalizować sytuację i wyraźnie zobaczyć, czy ta sytuacja, do której dążymy jest tego warta, czy ta osoba jest tego warta, czy ja jestem gotowy/gotowa na zmiany?!

Zatem co powinniśmy zrobić, żeby wyjść z tego cało?

Przede wszystkim trzeba zatrzymać się, powstrzymać swoje emocje i działania, przynajmniej do zaćmienia i 3 tygodnie po zaćmieniu.

Jaka jest energetyczna różnica między zaćmieniem Słońca a zaćmieniem Księżyca?

Słoneczne zaćmienie bardziej wpływa na zbiegi okoliczności, społeczne sytuacje, czyli na to, co jest zewnętrzne. Natomiast księżycowe zaćmienie uczestniczy w naszych wewnętrznych transformacjach. Słoneczne zaćmienie niszczy nasze plany zewnętrzne, a księżycowe może rozwiązać jakieś wewnętrzne programy, np. program poczucia winy.

Jak długo powinniśmy być czujni?

Konflikty, które powstaną na tydzień przed zaćmieniem, oraz do 3 tygodni po zaćmieniu mogą kardynalnie zmienić naszą przyszłość i dlatego, jeśli będziemy podejmować decyzje w emocjach, gdy będziemy wykonywać zbyt impulsywne ruchy, nieprzemyślane ruchy, to po upływie około trzech tygodni po zaćmieniu konflikt stanie się dla nas bardzo traumatyczny. Będziemy bardzo żałować podjętych decyzji, wypowiedzianych słów, itd.

Należy bać się zaćmienia, czy raczej współpracować z energią zaćmienia?

Na pewno współpracować – jak z każdą energią nieba!

Aby współpracować z daną energią, trzeba wiedzieć, w jaki sposób, więc co nam Emmo radzisz w tym wypadku?

Przede wszystkim należy przemyśleć wszystkie plany, ułożyć dobrą strategię. Zanim podejmiemy decyzję, warto trzymać emocje pod kontrolą. Nie wolno krytykować, osądzać, unosić się honorem. Starajmy się chociaż nie być impulsywnymi, nie zajadać pustek duchowych i uważać z zakupami – nie wydawać zbyt dużo pieniędzy. Niczego nie zmieniajmy w swoim życiu, czyli nie wchodźmy w nowe układy, nie twórzmy dla siebie nowych warunków, na przykład nie zmieniajmy pracy, nie podpisujmy umów, bo mogą powstać komplikacje. Nie kupujmy mieszkań, nie wchodźmy w nowe projekty. Należy słuchać swojej intuicji.

Jakie znaki zodiaku muszą być szczególnie czujne?

To zaćmienie, które jest przed nami, czyli 2 lipca, dotknie przede wszystkim Raki – ludzi, którzy mają Słońce w Raku, ascendent w Raku. To samo dotyczy znaku Skorpionów i Ryb.

Zatem zaćmienie to wybuch energetyczny?

Tak, to jest energetyczny wybuch. Coś zostanie zniszczone, rozbite na małe kawałeczki po to, żeby na nowo ułożyć z tych małych kawałeczków inny obraz. W tym czasie mogą poluźnić się relacje między ludźmi, staniemy się dla siebie bardziej obcy. Może powstać przepaść rodowa, czyli rozłam w rodzinach. Przyjdą nieporozumienia i konflikty.

Jeśli wiemy, że takie sytuacje mogą przyjść, to co należy zrobić, by je zminimalizować?

Należy przejawiać miłość, empatię, mówić dużo o uczuciach, o tym, że jesteśmy dla siebie ważni. Szanujmy siebie! W tym okresie będą wychodziły na zewnątrz ukryte urazy, dlatego nie należy od razu wybuchać emocjonalnie i oskarżać drugą osobę, a należy konstruktywnie porozmawiać. Zaćmienie też pokaże, czy coś jest nasze, czy wybraliśmy dobrze – czy praca, którą wykonujemy jest dla nas dobra, czy związek, który tworzymy jest dla nas dobry. Jeśli czujemy dyskomfort w pracy, jeśli czujemy dyskomfort w związku, to trzeba coś zmienić.

A co, jeśli człowiek nie będzie chciał niczego zmieniać?

Jeśli człowiek nie będzie chciał niczego zmieniać, to pojawi się depresja, zmartwienia. A potem pojawią się kompleksy, które jeszcze bardziej obniżą nasz potencjał.

W jaki sposób spędzić czas przed zaćmieniem i po zaćmieniu słonecznym?

Trzeba pamiętać, że czas przed i po zaćmieniu, to spadek energetyczny, zatem wyciszmy się, nie dokuczajmy sobie, dbajmy o siebie, kontrolujmy swoje myśli i słowa, i w miarę możliwości zajmijmy się czymś twórczym.

Jeśli mówimy już o Słońcu, to chciałam powiedzieć, że niedługo pojawią się książki o zaćmieniu, o burzach magnetycznych. Warto śledzić nasze wpisy na Kalendarzu Biodynamicznym, ponieważ tam reklamujemy nasze produkty, które pojawiają się w sklepie Wydawnictwa Ledmes.

Cały czas można składać zamówienia na Prognozę Zaćmieniową. Dla każdego jest to inny czas, więc może warto sprawdzić na co zwrócić uwagę. Ofertę znajdziecie tutaj – https://ledmes.pl/sklep/oferta/analiza-wplywow-zacmienia/

Dziękuję Emmo za ciekawą rozmowę.

*Rozmowę z Emmą przeprowadziła Ewa Maria Jałmużna, 27 czerwca 2019 rok